Markanıza Özel Web Tasarım Hizmeti

Markanızın amacına uygun, ihtiyaca yönelik hizmetler sağlayan, kullanışlı özellikleri olan, anlaşılabilir bir web sitesi tasarlayın.

Web Tasarım ve Web Yazılım

Müşterilerinize daha iyi hizmet verebilmek, onların gözünde marka güveninizi artırmak için iyi bir web siteniz olmalıdır.

Hedef kitlenize ve marka amacınıza uygun bir web sitesi tasarımı müşteri memnuniyetini artıracak, markanıza birçok fayda sağlayacaktır. Ekibimizin ortaya çıkardığı hazır web tasarım veya detaylandırılmış özel web tasarım projeler ile markanızın internet ortamında iyi yerlere gelmesini sağlayın.

Bursa web tasarım, günümüzde Türkiye’de en çok aranan hizmetlerin başında gelmektedir. Bunun nedeni, Bursa’nın özellikle tekstil ve mobilya konusunda ülkemiz için bir tür üretim merkezi olmasıdır. Firmalar, günümüzde giderek gelişen ve ihtiyacın arttığı e-ticaret ekosistemine girmek için, profesyonel ajanslarla çalışmakta ve web tasarım konusunda profesyonel destek almaktadır. Sizlere Bursa Web Tasarım konusunda bilgi verirken aynı zamanda Bursa Web Tasarım Fiyatları, Web Sitesi Tasarımı Bursa konu başlıkları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bursa Web Tasarım Ajansı: Union Bursa sizlere Bursa’da bulunan işletmenizin internet dünyasında yer almasını, tanıtılmasını sağlayabilir. İlk olarak bir web sitesi nedir, web sitesi ile web sayfası arasındaki farklar nelerdir gibi temel soruları cevaplamaya çalışacağız.

Kısaca Website Tasarımı Nedir?

Kısaca Web Tasarımı, günümüzde kişilerin veya firmaların belli amaçlarla internet ekosisteminde yer almaları, ürün veya hizmetlerin tanıtmalarını veya ürün veya hizmetlerini satmalarını sağlayacak web sitelerinin meydana getirilmesidir. Web tasarımı, temel olarak bir web sitesinin yayına girmesi için gerekli olan adımları ifade eder. Genellikle bir web sitesi, temelde HTML, PHP ve Javascript kodlarından oluşan bir tür kodlar bütünüdür ve bu kodlar, bir alan adı ve sunucu vasıtası ile yayına başlar. Günümüzde web tasarımı için farklı türde web tasarım dilleri kullanılabilmektedir. Python, Javascript veya C gibi programlama dilleri, web tasarım için kullanılırlar.

Web tasarımı, teknik olarak eksil bir ifade olarak görülür. Bunun nedeni, web tasarımı olarak yapılan eylemin genellikle web sitesi yapısının ön yüzü ile ilgili olmasıdır. Web sitesi ise temelde ön yüz tasarımı ve arka planda çalışan kodlara ek olarak, sürekli açık bulunan ve bugün “sunucu” veya “hosting” denilen bilgisayarlarca yapılır. Yani teknik olarak web tasarımı, bir sitenin sayfa mizanpajını tanımlamak için kullanılır. Web programlama ise daha çok, sunucu tarafında çalışan kodlarla ilgili bir konudur. Yukarıda bahsettiğimiz PHP veya C gibi programlama dilleri genellikle bir veri tabanı meydana getirmek için kullanılırlar ve web tasarımından farklı olarak bir web sitesinin “arka planında” çalışırlar. Özetle, günümüzde firmalar, e-ticaret girişimcileri, girişimciler ve kişiler için tüm süreç “web tasarımı” olarak bilinir ve anılır; buna karşın bir web sitesi web tasarım (frontend) ve arka planda çalışan kodlar (backend) olarak iki ana kısma ayrılır. Web tasarımı, bu işin uzmanı olanlar tarafından daha çok “frontend” kısmını tanımlamak için kullanılır.

Web sitesi, tasarımı ve sayısı site büyüklüğüne paralel olarak artan veya azalan bir web sayfalarından meydana gelir. Bununla beraber Bursa Web Tasarımı Fiyatı gibi konularda tasarım ajanslarının, projenizi tanımadan kesin ve net bir fiyat vermesi belki de bu yüzden çok olası değildir. Genellikle Bursa Web Tasarımı gibi konularda fiyat verilemese de, fiyat ile ilgili olarak bir fiyat yelpazesi – fiyat aralığı verilebilir. Bursa Web Tasarımı konusunda fiyat ve süreç hakkında en fazla bilgi ve detay talep edilen konulardan bir tanesidir. Bunun nedeni Bursa’nın özellikle tekstil, mobilya ve doğal gıda ürünleri konusunda önemli bir il olmasıdır. Üretimin Bursa’da yoğunlaşması, Bursa Web Tasarım Ajansı veya Bursa Web Sitesi Tasarım Hizmeti gibi konuları günümüzde çok daha önemli bir hale getirmiştir. E-ticaret için, üretimin özellikle küçük boyutlu ürünlerde artmış olması, Bursa Web Tasarımı konusunu ciddi oranda önemli bir hale getirmiştir. Bugün, Bursa Web Tasarım Ajansı veya diğer illerdeki profesyonel ajanslarla irtibata geçerek, sizler de e-ticaret dünyasına adım atabilirsiniz.

 

Web Tasarım Yaparken Kullanılan Araçlar Nelerdir?

Web tasarım yaparken kullanılan araçlar nelerdir? Web tasarım araçları, web sitesinin boyut ve işlevine veya yayına alınış süreci ile ilgili zaman kısıtlaması olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca web tasarımı ve web programlama için (her iki ana kısmın, özellikle bu işin dışında olanlar tarafından web tasarımı olarak isimlendirildiğini tekrar hatırlatalım) pek çok araca ihtiyaç duyulabilir.

Bursa Web Tasarım veya farklı illerdeki firmaların web tasarım ile ilgili yaygın olarak yaptıkları yanlışlardan birisi, genellikle tek boyutlu düşünmeleridir. Günümüzde bir web sitesi, çoğunlukla bir firmanın hizmeti veya ürünlerinin satışı ve ulaştırılması ile ilgilidir. İnternette ve arama motorlarında web sitenizin görünür olması için, ustalıkla kurulmuş olmasına ek olarak aynı zamanda aynı amaçla diğer firmalar tarafından kurulmuş sitelerle de rekabet edebilmesi gereklidir. Sitelerin rekabeti ise SEM ve SEO olarak da bilinen işlemlerle gerçekleştirilir. Bu noktada, Bursa Web Tasarımı için tercih ettiğiniz ajans pek web tasarım aracına ek olarak aynı zamanda özellikle SEO ile ilgili araçlar da kullanabilirler.

Web tasarımda kullanılan araçlar olarak programlama dilleri gösterilebilir. HTML, PHP ve Javascript günümüzde klasik web tasarımı için gerekli olan temel programlama – kodlama dilleri arasında gelmektedir. Web tasarımında kullanılan bu üç programlama dilinin her biri, belli bir görev veya amacı yerine getirmek için web tasarım ajansları veya web tasarım uzmanı tarafından kullanılır. Peki HTML, PHP ve Javascript nedir? Günümüzde her web sitesinin tasarımı için bu üçlü gerekli midir? Web tasarımı için başka yöntem veya araçlar var mıdır? İlk olarak, web tasarımı denildiğinde akla gelen temel araçlardan ve fonksiyonlarından söz etmekle işe başlayalım.

Site Maketi / Site Görselleri İçin Grafik Tasarım Araçları ve Web Tasarım Dilleri (HTML, PHP ve Javascript)

Web tasarım, büyük oranda bir web sitesinin görsel olarak düzenlenmesi ve iyi olması ile ilgilidir. Günümüzde web tasarım için bu sorunun çözümü genellikle HTML’dir. HTML yani “Hyper Text Markup Language”, sitenin temel unsurları yani metinler, görseller, linkler, menüler için tercih edilirler. Adından da anlaşılabileceği gibi HTML temel olarak bir tür “makyaj” dilidir. Bu nedenle tüm web sitesi yapısının HTML’den ibaret olduğunu söylemek yanlış olur. HTML, bir tür gazete veya dergiye benzer şekilde web sitesi sayfalarının mizanpajı ve tasarımı ile ilgilidir. Bu dil, web sitesinin ana sayfası ve diğer sayfalarının sayfa düzeni içi tercih edilir. Genellikle web tasarım uzmanı olarak çalışan kişiler aynı zamanda çeşitli grafik tasarım programlarını (Adobe Photoshop / Adobe Illustrator veya Adobe Indesign) yine tasarım öncesi ve tasarım süreci için kullanabilirler.

Web tasarım genellikle sitelerin görsel tasarımı ile ilgilidir. HTML ile tasarlanmış bir site, iyi görünebilir ancak çoğu zaman kısıtlı veya diğer bir adıyla “statik” siteler için tek araçtır. Ancak bir web sitesinin –özellikle de Bursa Web Tasarım hizmeti isteyen, talep edenler için- kimi zaman “iyi görünmek” dışında başka işlevlerinin olması da beklenir. Bu durumda web tasarım uzmanı olarak çalışan kişiler veri tabanı oluşturmak veya sitede kayan menüler vs. oluşturmak için PHP ve Javascript olarak bilinen programlama dillerini kullanabilmeleri gerekir. Programlama dilleri, bir sitenin “statik” değil, aynı zamanda “responsive” olmalarını sağlayabilir. Ancak responsive (kullanıcı ile etkileşime uygun, Web 2.0 teknolojilerini kullanan) bir site için, genellikle PHP ve Javascript gibi dillerin de kullanımı neredeyse mecburidir. Responsive siteye örnek olarak günümüzdeki hemen her türden e-ticaret sitesi gösterilebilir. Ürüne yorum yapabildiğiniz, sizden site üzerinden ödeme alabilen ve çeşitli noktalarda kullanıcılara cevap verebilen siteler “responsive” olarak isimlendirilirler ve bu, bir tür standart haline gelmiştir.

Web tasarım uzmanı olarak çalışan kişiler, sizlerin site ihtiyaçlarına karşılık vermek adına pek çok araç kullanırlar. Sitenin bir maketinin yapılabilmesi için grafik tasarım araçları sıklıkla kullanılır. Bursa Web Tasarım hizmeti talep edenlerin çoğu zaman istedikleri e-ticaret sitesi gibi daha karmaşık siteler için HTML’ye ek olarak PHP veya Javascript gerekli olabilir. Bununla beraber, bu dillerdeki kodların yazımı için Visual Studio veya Adobe Dreamweaver gibi çeşitli web tasarım araçları da yaygın olarak kullanılır. Şimdi gelelim bir diğer sorunun cevabına; HTML, PHP ve Javascript olmadan bir web sitesi yapmak mümkün müdür?

Bursa Grafik Tasarım Hizmeti ile sizin için profesyonel tasarımlar yaratabiliriz.

Kurumsal Siteler ve E-ticaret Siteleri İçin Hazır Temalar Kullanmak

Web tasarım uzmanları kimi zaman özellikle zaman kazanmak için “hazır şablon” olarak da tanımlanan çeşitli kod yapılarını kullanırlar. Günümüzde WordPress, Joomla, Wix ve Opencart gibi hazır temaların amacı, firmaların site kurmakta önlerine çıkan sorunları kolayca atlatmalarını sağlamaktır. Ancak çoğu zaman hazır temalı web sitesinin firmanızın ihtiyacına yönelik olarak yayına geçmesi için bir web tasarım uzmanı veya web tasarım ajansı ile çalışmanız gerekebilir. Özellikle büyük boyutlu e-ticaret siteleri için, ürün içerikleri ve diğer konular başlı başına zaman alan süreçler olduğu için çoğu zaman hazır temalı web siteleri tercih edilir. Ancak ürün sayınız fazla ise ve güvenli bir e-ticaret altyapısı için Shopify, Magento gibi hazır tema tabanlı sistemleri kullanabilirsiniz. Günümüzde WordPress, sizlere kurumsal site veya e-ticaret sitesi kurma imkânı sunmaktadır. WooCommerce sayesinde, bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Ancak güvenli bir altyapı için, Bursa Web Tasarım Ajansı veya Bursa Web Tasarım Uzmanı anahtar kelimeleri ile aramalar yapmanızı öneririz.

Web Tasarım Uzmanı Ne İş Yapar?

Web tasarım uzmanı, bir kurum veya firmanın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli olan araçları kullanarak bir web sitesi tasarlar ve yayına sunar. Bu süreçte, bir web tasarım uzmanı tarafından çözülmesi gereken başlıca tasarım ve teknik konular bulunur. Alan adı – domain, sitenin renkleri, logo, sitede kullanılacak yazı fontu ve sayfa tasarımları (mizanpaj), sitenin kod yapısı, sunucu, kod yapısının uygun ve hatasız olması, kısmen de olsa sitenin arama motorlarındaki sıralaması (SEO) ve mobil elektronik cihazlarda sitenin iyi bir şekilde görünmesi, web tasarım uzmanı olarak çalışan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar başında gelir.

Web tasarım uzmanı, firmanızın istek ve taleplerine göre yukarıda saydığımız işlemleri yerine getirir ve siteyi yayına hazır hale getirir. Genellikle SEO (arama motoru optimizasyonu) ve SEM (arama motoru pazarlaması) gibi özel uzmanlık gerektiren kişilerce yapılır. Buna karşın, çoğu firma ve kişi web sitelerinin tasarım aşamasında (arka planda çalışan kodlar da dahil olmak üzere) SEO uyumlu olmasını isterler. Benzer şekilde, Bursa Web Sitesi Tasarımı gibi hizmetler talep eden kuruluş ve firmalar için sitenin mobil uyumlu olması (akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda iyi görünmesi) son derece önemlidir. Web tasarım uzmanı, sizin belirlediğiniz zamanda, sizin isteklerinizi yerine getirir ve siteyi yayına hazır hale getirir. Bu süreçte sunucu seçimi, sunucu tercihi ve diğer unsurlar yine firma – web tasarım uzmanı veya ajansı arasında kararlaştırılır.

Bursa’da Web Tasarımı Nerede Yaptırılır? Web Tasarım Firmaları

Bursa’da Web Tasarımı, Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi genellikle web tasarım ve web programlama konusunda uzman olan kişi veya ajanslara yaptırılır. Bursa’da faaliyet göstermekte olan Bursa Union, sizlere kurmak istediğiniz web sitesi konusunda yardımcı olabilir ve istediğiniz özelliklere sahip olan siteyi uygun fiyatlarla sizlere sunabilir. Bursa Web Tasarım, günümüzde bu ilimizin bir tür üretim üssü olmasından dolayı sık sık arama motorlarında sorgulaması yapılan anahtar kelimelerden birisidir. Buradan hareketle, web tasarım hizmeti talep eden çoğu firmanın Bursa’da bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Sizler de SEO uyumlu, mobil cihazlarda iyi görünen responsive web siteleri için Union Bursa ile iletişime geçebilirsiniz.

Web tasarım Bursa gibi üretim faaliyetinin yoğun olduğu iller için önemli bir hizmettir. Çoğu zaman profesyonel web sitesi tasarımı, bir kişiden çok birden fazla kişinin ortak ve titiz çalışması ile hayata geçer. Bu nedenle web tasarım konusunda bir yerine birden fazla kişiden oluşa takımlarla hareket etmeyi de düşünebilirsiniz. Union Bursa, hayata geçirmek istediğiniz iş fikri için profesyonel, SEO uyumlu web siteleri için sizleri bekliyor. Bir e-ticaret sitesine nazaran daha küçük çaplı profesyonel ve SEO uyumlu kurumsal siteler için de, Union Bursa’yı tercih edebilirsiniz.

Bursa Web Tasarım Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Bursa web tasarım fiyatları genel olarak 2000 TL ile kurmak istediğiniz sitenin kapsam, nitelik ve özelliklerine göre artabilir. Özellikle Bursa Web Tasarım hizmeti için, bir taban fiyattan söz edilebilir. Buna karşın, web sitelerinin tasarım ücreti ile ilgili bir üst sınır belirlemek güçtür. Bunun nedenine gelince; öncelikle web tasarım dünyasında hemen her türden boyutta site kurulabilir. Buna karşın, sitenin kapsam ve özellikleri çoğu zaman sizin site için ayırdığınız bütçe ile doğrudan ilişkilidir. Standart bir e-ticaret sitesi örneğin, 500 farklı ürünü veya 2000 ürünü içerebilir. Kişi veya firma, sitenin 2000 ürün içeren ve aynı zamanda SEO uyumlu olmasını talep edebilir veya mobil cihazlar üzerinden de rahatlıkla açılmasını talep edebilir. Özetle, genellikle Bursa Web Tasarımı hizmeti isteyen firma ve kişiler başta olmak üzere, bir web sitesi için talep edilebilecek pek çok farklı özellik bulunur ve sitelerin çapı değişebilir. Bu değişkenlik, Bursa Web Tasarım fiyatı konusunu sizin ve firmanızın istek ve tercihlerine bağlı olarak değiştirebilir.

Bursa Web Sitesi Tasarım hizmeti talep eden firmalar bir e-ticaret sitesi yerine basit ve kısıtlı bir kurumsal web sitesi de talep edebilirler veya site için hazır tema kullanımını talep edebilirler. Tüm bu durumlarda, fiyatlar taban fiyat olan 2000 TL üzerinden hesaplanır ve yukarıda da üzerinde durduğumuz gibi sitenin fiyatı ile kapsamı ve özellikleri arasında doğrudan bir ilişki olduğu söylenebilir. Peki, Bursa Web Tasarım hizmeti almadan önce, kendi web sitesi bütçenizi nasıl ayarlayabilirsiniz?

Web tasarım uzmanı veya weeb tasarım ajansları genellikle hazır web tasarım temaları ve tasarım unsurları konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu kişilere, istediğiniz siteyi detaylı olarak anlatmak yerine, rakip olarak gördüğünüz bir firmanın sitesini örnek olarak gösterebilirsiniz. Web tasarım uzmanları, örnek olarak gösterdiğiniz sitenin yapısına göre sizlere bir fiyat belirtecek ve sizlere yardımcı olacaklardır. Elbette özgün bir site de isteyebilir ve sitenizin özelliklerini tasarım ajansına veya uzmanına belirtebilirsiniz, seçim sizin.

Web Sitesi Tasarımlarınız Union Bursa İle Çok Daha Şık!

Union Bursa, sizleri tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılayan SEO uyumlu site tasarımları ile buluşturuyor. Renklerinden fontuna, linklerinden menülerine, ana sayfasından diğer sayfalarına kadar başarılı, göze iyi görünen, mobil uyumlu ve responsive site tasarımları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Tıpkı sizler gibi, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan Bursa SEO hizmeti, sizler için önemli olduğu gibi tasarım ajansımız için de son derece önemlidir. Eğer sizler de kurumsal site veya e-ticaret sitesi tasarımları için profesyonel ve iyi çalışan bir ekibe ihtiyaç duyuyorsanız, Union Bursa ile iletişime geçebilirsiniz.

Measure Your Visits

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip. ex ea commodo consequat.

See job offers

Binlerce Ziyaretçiye Ulaşın

Web sitenizin, markanızın veya işletmenizin ziyaretçi sayısını artırın. Markanızı büyütebilmek için bizimle hemen iletişime geçin.

iletişime geç