Ürün ve hizmet pazarlamasında genel olarak iki farklı yöntem kullanılır. Bunlardan birisi geleneksel pazarlamadır. Diğeri ise dijital pazarlama yöntemleridir. Dijital pazarlama günümüzde çok daha fazla kişiye kısa sürede ulaşabilme imkanı sunan yeni nesil yöntemlerdir. Hemen her firmanın artık dijital sektörde kendine yer edinmeye başlaması ile birlikte dijital pazarlama yöntemlerine daha fazla ağırlık veriliyor.

Dijital pazarlama ajansları da sizlere bu anlamda geniş bir hizmet sunmak durumundadır. Marka imajının güçlendirilmesinden daha fazla hedef kitleye ulaşabilme gibi son derece detaylı çalışmalar gerçekleştirilir. Kısacası profesyonelliğin son derece önemli olduğu konulardır.

 

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, firmaların müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerin dijital ortamlarda kısa bir tanıtımla sunulmasıdır. Bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gibi elektronik araçlar üzerinden ürün ve hizmetlerin tanıtılması şeklinde de bir tanımlama getirilebilir. Günümüzde hemen her kişi artık dijital ortamlarda bulunma gereği duyuyor.

Web siteler, sosyal medya araçları ve daha birçok dijital platformda insanlar vakit geçiriyor. Bu nedenle de dijital pazarlamanın önemi her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Markaların bilinirlik düzeyinin artırılmasında son derece etkili olan bir pazarlama şeklidir.

 

Performans Pazarlama Nedir?

Firmalar artık rekabet ortamında çok daha esnek ve rahat hareket edebilmek için dijital kanalları kullanmaya özen gösteriyor. Performans pazarlaması da sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Bu pazarlama türü satış ya da çeşitli alanlarda fırsatlar yaratma amacı ile arama motoru pazarlaması ya da programlı satın alma teknolojilerinin de kullanıldığı bir pazarlama şeklidir denilebilir.

Dijital kanallar kullanılarak yapılan reklam çalışmalarının tamamını kapsayan bir reklam türüdür. Geleneksel yöntemlere göre bu pazarlama türü çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Detaylı bir ölçümleme imkanı sunması nedeniyle birçok firma tarafından aktif olarak tercih edilmektedir.

 

Dijital Ajans Hangi Hizmetleri Sağlamalıdır?

dijital ajans bursa

Dijital ajanslar müşterilerine belli hizmetleri vermek durumundadır. Bu hizmetler kapsamında firmanın imajına olumlu etki edecek düzeyde çalışmalar yapılması birincil amaçtır. Bu nedenle de şu hizmetler her zaman için ajanslardan beklenmektedir:

 • E posta pazarlaması
 • Arama motoru optimizasyonu hizmeti
 • Görüntülü reklamcılık
 • Sosyal medya pazarlaması
 • Google Adwords hizmetleri
 • Çevrimiçi halkla ilişkiler

Gibi birçok farklı alanda hizmetler verilmesi gerekir. Ayrıca Ajans belirttiğimiz Bursa SEO Hizmeti de vermelidir. Kısacası ürün ve hizmetlerin tüketiciye en iyi şekilde tanıtılması sağlanır. Dijital ajans olarak sizlere bu alanda profesyonel ve kalıcı birçok hizmeti aynı anda vermeye özen gösteriyoruz. Reklamlar ve pazarlama çalışmaları sırasında eksiksiz olarak hizmet almanıza büyük bir olanak sağlıyoruz. Hem tanıtım çalışmaları ile yeni müşteriler kazanırken bir yandan da mevcut müşterilerinizin firmaya olan bağımlılıklarının artırılması sağlanıyor.

 

Dijital Pazarlama Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dijital pazarlama çalışmaları profesyonellik gerektiren çalışmalardır. Bu çalışmaların her birinin bu alanda yeterli eğitimleri almış kişiler tarafından yapılması gerekir. Beklentileri karşılayan bir çalışma ile hem firmanın imajı yükselir hem de ürün ve hizmetleriniz daha akılda kalıcı bir hale gelir. Beklentilere yanıt veren bir dijital pazarlama çalışması her firma açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenle de dijital pazarlama çalışmalarında dikkat edilmesi gerekenler arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • İlk olarak pazarlaması yapılacak olan ürün hakkında detaylı bir analiz yapmak gerekir.
 • Rakip analizi gerçekleştirmek önemlidir.
 • Ürün ya da hizmetin zayıf ve güçlü yönleri belirlenerek güçlü tarafının öne çıkarılması gerekir.
 • Müşteri hedef kitlesinin belirlenmesi gerekir.
 • En doğu reklam ve pazarlama yönteminin tercih edilmesi önemlidir.
 • Pazarlama mecrasını belirlemek gerekir.
 • İçerik yönetiminin nasıl yapılacağına karar verilmelidir.
 • Gerekli ölçümlemeler yapılmalıdır.

Bu işlemler sırasında ne kadar titiz davranılırsa o kadar iyi sonuç elde etmek önemlidir.

 

Dijital Pazarlama Çalışmalarında Profesyonel Desteğin Önemi

Dijital pazarlama çalışmalarında her zaman profesyonel olarak destek almak gerekir. Özellikle sektörün tüm dinamiklerine hakim olan bir dijital ajans kadrosu ile hedeflerinize beklenenden çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilme imkanı elde edebilirsiniz. Beklentilerin karşılanmasında son derece önemli olan ajanslar firmanızın ihtiyaçlarını önceden belirleyerek tüm çalışmaları bu ihtiyaçlar çerçevesinde gerçekleştirir.

 

Dijital Pazarlama Ajansı Union Bursa Hizmetleri

Bursa Dijital pazarlama ajansı Union Bursa hizmetleri kapsamında firmanızın marka değerinin yükseltilmesi hedefleniyor. Uzmanlarımız ile birlikte yapılan tüm plan ve projeler ile yüksek standartlarda hizmet alabilme şansı bulabiliyorsunuz. Dijital dünyada yer edinmek isteyen tüm firmalara ve kişilere detaylı olarak çalışmalar yapıyoruz.

Beklentilere yanıt veren çalışmalarımız ile dijital ortamlarda büyük adımlar atmanıza yardımcı oluyoruz. Bizlerle çalışarak firmanızın daha yüksek standartlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Beklentilere yanıt veren hizmetlerimiz ile yeni nesil dijital dünyada kendinize yer edinebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizin etkili bir şekilde tanıtılabilmesi için her anlamda tanıtım çalışması yapmaya önem veriyoruz.

Firmanızın kurumsal değerlerine uygun olarak tüm dijital reklam ve pazarlama çalışmalarında en etkili yöntemleri sunmaya özen göstermekteyiz. Bizlerle profesyonel bir şekilde çalışabilir ve pazarlamada istenilen sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz.