Arama motoru optimizasyonu sağlayan SEO ajansları web sitenizin otoritesini ve aramalardaki konumunu artırmak için çalışmalar yapan ajanslardır. Ajansımız bünyesinde verilen SEO hizmeti dahilinde de bu yönde profesyonel olarak destek verilmektedir. Ajansımızda SEO çalışması dahilinde iç & dış seo, teknik seo, anahtar kelime analizi, özgün içerikler ve SEO ile performans pazarlama & kullanıcı deneyimini artırma hizmetleri verilmektedir. Deneyimli ekibimiz tarafından yürütülen bu çalışmalar sonucu web sitenizin konumu yükseltilerek, gün içerisindeki trafiği artırılır.

 

Kısaca SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, İngilizce çevirisi olan “Search Engine Optimization” kelimesinin kısaltılmışıdır. Peki bu optimizasyon ne anlama gelir? İnternete ilk girdiğimiz anda isteğimiz şeyi arama motoruna yazar ve çıkan sonuçlar arasından seçeriz. Bu çıkan sonuçlar arasında onlarca hatta yüzlerce sayfa site ve yazı vardır. Ne kadar çok yazı olsa da kullanıcıların sadece yüzde ikisinin ikinci sayfaya göz attığını biliyor muydunuz? O zaman düşününce siz neden ilk sayfada olmayasınız? Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak için ne yapabilirsiniz? İşte gelin bu soruların yanıtlarını birlikte verelim ve birlikte çözüm üretelim. Yapacağımız çalışmalar sayesinde arama motorunda konumunuzu ve sitenizin değerini yükseltelim. Sitenizdeki trafiği artırarak markanız için potansiyel müşteri sayınızı artıralım. Daha çok trafik daha çok müşteri, daha çok müşteri daha çok satış ve daha çok kazanç demektir. Siz de SEO ekibimizin çalışmaları sayesinde daha çok müşteri edinecek, markanızın gelirinizi artıracaksınız.

 

SEO Hizmetleri Neleri Kapsar?

Ajansımız bünyesinde verdiğimiz SEO hizmeti kapsamında teknik seo, iç ve dış seo, anahtar kelime analizi, özgün içerikler ve performans iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmaları ekibimiz ile birlikte planlı ve stratejik adımlarla yürüterek başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

 

  • Teknik ve İç Seo: Site içerisinde arama motorlarına uygun olacak şekilde yapılan yazılımsal düzenlemeler teknik seo, sitenin kendi içerisinde ve içeriklerinde yapılan işlemler iç seodur. Yalnızca birinin yapılması yeterli değildir, hepsi uyumlu bir bütün şeklinde uygulanmalıdır. Teknik ve iç seo işlemleri gerçekleştikten sonra dış seo işlemleri yapılır.

 

  • Dış Seo: Sitenizin konumunun yükselmesi ve otoritesinin artması için dış kaynaklardan alınan resim veya yazı şeklindeki backlinkler dış seodur. Otoritesi yüksek, sizin siteniz ile bağlantılı ve ilgili konulardan alınan backlinkler sizin sitenizin de arama motorları gözünde otoritesini artırır. Kurulan güçlü dış seo ağları sayesinde arama motorlarında daha hızlı yükselirsiniz.

 

  • Anahtar Kelime Analizi: Arama yapılan kelimelerin tespiti, sitenizin hangi kelimelerde daha kolay yükselebileceği, yazılarınızda hangi kelimeleri geçirmeniz gerektiği vb. işlemler anahtar kelime analizinde belirlenir. Belirlenen bu kriterlere göre site içerisinde doğru anahtar kelime kullanımına dikkat edilerek aranan kelimelerde çıkmaya çalışılır.

 

  • Seo ile Performans Pazarlama & Kullanıcı Deneyimi: Sitede gezinen kullanıcıların memnun kalmasını sağlamak, siteyi kullanıcılar için daha anlaşılabilir bir hale getirmek önemlidir. Sitenin aramalarda yükselmesi için trafiğinin fazla olması gerekir. Sitedeki trafiği artırmak için de kullanıcılara verimli bir deneyim sağlanmalı, sitenin performansı artırılmalıdır.

 

Teknik & İç Seo Hizmetinde Neler Vardır?

teknik ve iç seo

Web sitesinin teknik kriterlere göre arama motorlarına uygun ve hatasız hale getirilmesi için yapılan işlemlere teknik seo denir. Teknik kısımda siteler yazılım ve kod yapısı olarak incelenir. Bu kısımdaki hatalar tespit edilerek düzeltilir, site sorunsuz şekilde teknik olarak arama motorlarına uygun hale gelir.

Site için sadece teknik seo yeterli değildir, bunun dışında iç ve dış seo işlemleri de yapılmalıdır. Sitenin kendi içerisindeki, arama motorlarına uyumlu hale getirmek için yapılan çalışmalara iç seo yani site içi seo denir. İç seo işlemleri sayesinde web sitesi arama motorlarının gözünde daha anlaşılır ve düzenli hale getirilir. İç seo işlemleri kadar dış seo da önemli ve gereklidir. İç seo sayesinde arama motoru botları sitenizi daha kolay tarar. Tarama işlemi sonrası hata bulamaz ve siteniz arama motorlarında yükselmeye başlar.

 

Dış SEO Hizmetinde Neler Yapılır?

İç seo işlemleri başarılı şekilde tamamlanmış bir web sitesinde izlenmesi gereken yol dış seo işlemleridir. Dış seo işlemlerinde en önemlisi backlink çalışmalarıdır. Site dışı seoda web sitesinin kendisine başka kaynaklardan etkileşim almak amaçlanır. Bunun için diğer web sitelerindeki görsel veya yazılardan asıl siteye backlink alınır.

 

SEO ile Performans Pazarlama ve Kullanıcı Deneyimi

Yapılan SEO işlemleri sayesinde kullanıcılar için daha kullanışlı, daha memnuniyet esaslı bir web sitesi elde edilir. Rakip sitelere göre kıyaslamalar yapılarak hatalar belirlenir, eksiklikler giderilir ve siteye bu yönde eklemeler yapılır. Web sitesindeki kullanıcı deneyimini artırıcı eklemeler kullanıcıların daha çok ziyaret etmesini ve site içerisinde daha fazla gezinmesini sağlar. Bu sayede arama motorlarında hızlı ve etkili bir yükselişe geçerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

 

Anahtar Kelime Analizi ve Planlaması

Anahtar kelime analizi bir sitenin arama motoru gözünde yükselmesi için çok önemlidir. Doğru ve yerinde anahtar kelimeler seçip, site içerisinde bu kelimelere yer verdikten sonra sıralamalarınız kendiliğinden yükselecektir. Anahtar kelime seçerken hem arama hacmine hem de kelimenin zorluğuna dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz kelimeler web siteniz ile alakalı, sitenize bu kelimelerden kitle kazandırabilecek ve bu kelimelerde web sitenizi yükseltebilecek olmalıdır.

 

İçerik Planlaması ve İç Link İnşası

Sitedeki içerikler ve yazılar SEO bakımından önemli bir konudur.

Web sitesi için gerekilen özgün içerikler planlanarak temin edilir. Sitede blog mantığında özgün yazılara yer verilerek arama motoru botlarının gözünde özgün ve benzersiz bir web sitesi ortaya çıkar. Bu sayede sitenin aramada daha üst sıralarda çıkması ağlanır.

İç linkleme bir web sitesinde yer verilmesi gereken önemli seo işlemlerindendir. Site içerisinde yapılan iç linklemeler sayesinde yazılar birbiriyle ilişkilendirilir ve site içi güçlü bir ağ yapısı oluşturulur. Bu yapı sayesinde yazılar daha hızlı yükselir, site içerisinde kullanıcıların gezinmeleri artırılır.

Neden Bir Ajansla Çalışmalısınız? Sizler için derledik.